27. 9. 2019 Spolu s Damianem byla na kontrole svého srdce i naše Berenika. Šelesty v jejím srdíčku neustaly. Zlepšil se však stav uvnitř srdíčka. Bohužel se zhoršil stav vnější části jejího srdíčka - začalo zbytňovat. Protože to však její stav umožnil, pan doktor MVDr. Hrib naší Bereniku vykastroval. Operace proběhla hladce a Berenice se daří dobře.
27. 9. 2019 Byli jsme u pana doktora MVDr. Hriba. Zkontroloval stav Damianova patra a dásně. Zatím jsou čisté, pěkně uzdravené, bez známek jakýchkoli změn. To je ta dobrá zpráva. Špatná je, že z histologie přišly výsledky, které nejsou dobré - maligní tumor schopný invazivního růstu i tvorby (pozdních) metastáz. Uvidíme, jak se bude zdravotní stav našeho Damiana dále vyvíjet.
12. 9. 2019 Dnes byl Damian operován. Byly mu odstraněny tři stoličky a část dásně na levé horní straně tlamy a část patra. Byl odebrán vzorek 1 x 0,8 x 0,5 cm, který jsem ještě tento den zaslal na histologii do laboratoře v Plzni.
9. 9. 2019 O víkendu se zhoršil stav našeho Damianka. Přestal papat a začal být velmi agresivní. Proto jsme navštívili pana doktora MVDr. Hriba, který při kontrole zjistil zánět levé horní dásně s poškozením stoličky a novotvarem v oblasti dásně a patra. Dostal injekčně silnou dávku kortikoidů a antibiotik a další na doma. Ve čtvrtek bude operován a bude mu proveden odběr vzorku tkáně na histologii.
25. 8. 2019 Přidány nové fotografie.
23. 7. 2019 Dnes jsme s Nessie a Berenikou navštívili pana doktora MVDr. Hriba, nechali je preventivně zkontrolovat a naočkovat troj vakcínou Felocell CVR s platností očkování 2 roky.
23. 7. 2019 V rámci vyšetření Bereniky byl potvrzen poslechem šelest jejího srdíčka a navíc na sonografickém vyšetření zhoršení celkového stavu srdce. Byla nasazena léčba, která by měla srdíčko stabilizovat. Pokud se vše bude vyvíjet dobře, tak na konci září Berenika podstoupí kastraci a doufejme, že s námi bude jako mazlíček ještě dlouho.